Od jednoduchých stránok až po zložité systémy ...
Sme stabilným a spoľahlivým článkom v segmente tvorcov a poskytovateľov služieb na webe. Poskytujeme originálne, vysokokvalitné, vysokoefektívne webovské konštrukcie a dizajnérske riešenia, ktoré naším klientom pomáhajú zvýšiť konkurencieschopnosť poskytovaním online služieb a prezentovaním sa užívateľsky prívetivým a graficky atraktívnym spôsobom.
► Úvod
► O MyConnWeb.sk
► Činnosti a služby
► Užitočné súčasti
► Referencie
► Cenník
► Spolupráca
► Kontakt
| • Štvrtok, 19. apríla 2018 meniny
Vaše IP: 54.167.196.208 • Posledná aktualizácia: 15.02.2018 23:30:04 • |

Úvod » Užitočné súčasti » Orientačný výpočet alkoholu v krvi

» Orientačný výpočet alkoholu v krvi z definovaných dávok požitých nápojov
  
Výsledok výpočtu
Hladina alkoholu v krvi je:
0 ‰
Úplné odbúranie alkoholu z krvi nastane za:
0 hod. a 0 min.
Poznámka: Keďže rýchlosť vstrebávania alkoholu ovplyvňuje aj celý rad ďalších faktorov (choroba, užívané medikamenty, únava, jedlo a pod.), a tie táto kalkulačka nezohľadňuje, vypočítané hodnoty sú približné a majú iba orientačný charakter.

Osvojte si nulovú toleranciu alkoholu za volantom!

   Alkohol je považovaný za tvorcu dobrej nálady a zábavy. Jeho existanciou za volantom sa ale každá "sranda" končí. Opitý vodič je nebezpečenstvom nielen pre seba ale aj pre celé svoje okolie. Každému je síce jasné, že alkohol a vedenie vozidla k sebe nepatria, no ešte stále sa nájde dosť vodičov, ktorí tento fakt nerešpektujú.
V čom je nebezpečenstvo alkoholu?
 1. Alkohol je depresívum, ktoré spomaľuje procesy odohrávajúce sa v mozgu, otupuje vnímanie a pozornosť, ale súčasne dodáva pocit falošnej dôvery. S množstvom požitého alkoholu sa zvyšuje postihnutie mozgu a významne sa tak zvyšuje šanca havarovať. Následky bývajú nezriedka smrteľné. 

   
 2. Alkohol ovplyvňuje schopnosť mozgu kontrolovať a koordinovať pohyby tela. Reakcie na neočakávané situácie sú oveľa pomalšie a možu tak meniť normálne situácie, ktoré sa na cestách bežne vyskytujú a ktoré sú zvyčajne ľahko zvládnuteľné na vyslovene nebezpečné. 

   
 3. Alkohol vo výraznej miere ovplyvňuje schopnosť posúdiť rýchlosť a vzdialenosť jazdy. Taktiež ovplyvňuje úsudok o schopnosti sústredenia a schopnosti viesť vozidlo v tej danej chvíli. Pod vplyvom alkoholu sa strácajú akékoľvek zábrany, ktoré sú za normálnych okolností normálnou súčasťou "vnímania" vodiča. 

  Bez presnej meracej techniky sa nedá presne stanoviť množstvo alkoholu v krvi a taktiež sa nedá presne stanoviť, kedy presne dôjde k jeho úplnému odbúraniu z tela. Rýchlosť odbúrania alkoholu z tela totiž závisí od množstva faktorov ako sú váha, zdravotný stav, vek, podiel tuku na celkovú hmotnosť, požívanie liekov ...

   Niektoré odborné zdroje uvádzajú, že rýchlosť odbúravania alkoholu v krvi je napr. 0,085 g (ženy) až 0,1 g (muži) na 1 kg telesnej hmotnosti za hodinu. Toto množstvo sa ešte spomaľuje, ak sa v žalúdku nachádza potrava obsahujúca bielkoviny.

Nasledujúca tabuľka popisuje obecne platné prejavy vplyvu alkoholu na vodiča v závislosti na jeho množstve:

Hladina alkoholu v krvi Prejavy ovplyvnenia vo vzťahu k vedeniu motorového vozidla

0,2 až 0,5 promile

Preukázateľne zhrošená schopnosť šoférovať. Tendencie riskovať, neprimeraná sebadôvera, zhoršená schopnosť rozoznať pohybujúce sa svetlá. Horší odhad vzdialenosti. Veľmi nebezpečné je to, že si takto ovplyvnený vodič neuvedomuje svoj stav a naopak má sklon sa preceňovať.

0,5 až 0,8 promile

Preukázateľne zhrošená schopnosť šoférovať. Tendencie riskovať, neprimeraná sebadôvera, zhoršená schopnosť rozoznať pohybujúce sa svetlá. Horší odhad vzdialenosti. Podstatné predĺženie reakčného času (zhoršený postreh). Rastie preceňovanie vlastných síl.

0,8 až 1,2 promile

Preukázateľne zhrošená schopnosť šoférovať. Tendencie riskovať, neprimeraná sebadôvera, zhoršená schopnosť rozoznať pohybujúce sa svetlá. Horší odhad vzdialenosti. Dochádza ešte viac k predĺženiu reakčného času. Rastie preceňovanie vlastných síl. Zhoršuje sa schopnosť vnímať okraje zorného poľa, (tzv. tunelové videnie), rastie bezohľadnosť.

viac ako 1,2 promile

Ku stavu, ktorý je popísaný vyššie, predlžuje sa reakčný čas, zhoršujú sa poruchy sústredenia, rovnováha a nekritickosť. Stráca sa už aj schopnosť orientácie. I veľmi skusený vodič sa môže v takomto stave dopustiť chýb ako je zošliapnutie plynu namiesto brzdy.

Krátko potom, čo sa už alkohol úplne vstrebal

Vyššie riziko spánku, nevoľností a ďalších telesných a duševných obtiaží, ktoré narúšajú a odvádzajú pozornosť vodiča, krátkodobá strata vedomia v dôsledku hypoglykémie (poklesu krvného cukru). Vplyv na zhoršenie priebehu chorôb, ktorými už vodič trpí.


Alkohol je nebezpečný ako pre vodičov automobilov, tak aj pre vodičov motocyklov, bicyklov a chodcov. Ten, kto chce z oslavy odísť, ale aj ten, ktorý sa z nej vracia pešo, by mal byť zodpovedný k sebe i k druhým.

Riešenie je jednoduché:

- z oslavy sa vracajte verejnou dopravou
- objednejte si taxi
- pokiaľ je to možné, tak prenocujte
- určite si niekoho, kto nebude piť a bezpečne vás odvezie domov
- po požití čo i len jedného piva doprajte si dostatok času na oddych a jeho vstrebanie

Kontaktný formulár
* Meno:
* Email:

* Požiadavka, komentár alebo otázka:
Maximálne 800 znakov.
Zostáva ešte znakov.
Pred odoslaním opíšte zobrazený kód:
Špecializované doplnky umožňujúce testovanie
Generovaný vedomostný minitest
Táto dopravná značka
informuje o vzdialenosti k najbližšej obci
informuje o názve najbližšej križovatky
informuje vhodným nápisom, symbolom alebo siluetou o smere, prípadne o vzdialenosti k vyznačenému kultúrnemu alebo turistickému cieľu
Výučbové doplnky
Vybrané slová
B
M
P
R
S
V
Z
Sú to slová, v ktorých po obojakých spoluhláskach píšeme vždy y alebo ý.
by, aby, byľ, bystrý, Bystrica, Bytča, byť (existovať), nábytok, bývať, byt, bydlisko, príbytok, dobytok, kobyla, obyčaj, býk, bylina, bydlo (bývanie), dobyť (zmocniť sa), odbyt, byvol, bytosť, bývalý, úbytok, prebytok, zbytočný, my, mykať sa, mýliť sa, myslieť, myšlienka, myseľ, umývať sa, mydlo, myš, šmýkať sa, hmyz, žmýkať, priemysel, Myjava, mýto, mys, zamykať, pomykov, hmýriť sa, šmyk, priesmyk, omyl, zmysel, pomyje, pýcha, pýtať sa, pýr, kopyto, prepych, pysk (papuľa), pykať, pýšiť sa, pytliak, dopyt, zapýriť sa, pyré, pyžamo, pytač, ryba, rýchly, ryť, rýpať, hrýzť, kryť, skryť, koryto, korytnačka, strýc, ryčať, ryža, bryndza, rys, rysovať, Korytnica, rýdzi, rýdzik, ...
Všeobecne používané doplnky
Aktuálna predpoveď počasia
Kurzový lístok ECB
Referenčné výmenné kurzy sú publikované Európskou centrálnou bankou. Jednotlivé referenčné výmenné kurzy sú stanovované na základe telekonferencie medzi národnými centrálnymi bankami, ktorá sa zvyčajne koná o 14:15 SEČ.
 USDamerický dolár 1.2457
 JPYjaponský jen 135.60
 BGNbulharský lev 1.9558
 CZKčeská koruna 25.272
 DKKdánska koruna 7.4419
 GBPlibra šterlingov 0.87910
 HUFmaďarský forint 310.65
 PLNpoľský zlotý 4.1503
 RONnový rumunský lei 4.6545
 SEKšvédska koruna 9.7645
 CHFšvajčiarsky frank 1.1631
 NOKnórska koruna 9.5620
 HRKchorvátska kuna 7.4325
 RUBruský rubeľ 70.0723
 TRYturecká líra 4.6732
 AUDaustrálsky dolár 1.5357
 BRLbrazílsky real 3.9368
 CADkanadský dolár 1.5290
 CNYčínsky jüan 7.8340
 HKDhongkongský dolár 9.7413
 IDRindonézska rupia 16662.48
 ILSizraelský shekel 4.2423
 INRindická rupia 79.1800
 KRWjuhokórejský won 1327.03
 MXNmexické peso 23.2262
 MYRmalajzijský ringgit 4.8578
 NZDnovozélandský dolár 1.6803
 PHPfilipínske peso 63.872
 SGDsingapurský dolár 1.6288
 THBthajský baht 39.003
 ZARjuhoafrický rand 14.7820
Využite hosting podľa vašich potrieb, WebSupport.sk
 
   Úvod  |  O MyConnWeb.sk  |  Činnosti a služby  |  Užitočné súčasti  |  Referencie  |  Cenník  |  Spolupráca  |  Kontakt  |  Top ▲
MYCONNWEB.SK
Web solutions, web development,
web assistant services
 • vývojarské a programovacie práce
 • návrh a výroba grafických prvkov
 • správa webových stránok a aplikácií
 • marketingová podpora
 • CMS - originál na mieru aj GPL softvér
 • kompletné riešenia pre web /internet, intranet/
Všetky práva k obsahu portálu sú vyhradené podľa autorského zákona NR SR č. 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv.
© 2002 - 2018 MyConnWeb.sk. Všetky práva vyhradené.
Porušenie autorských práv je postihnuteľné a to aj trestnoprávne
© 2018 MyConnWeb.sk. Všetky práva vyhradené..